Kontakta oss


Nedan finner ni telefonnummer och postadresser till Tangocamps organisatörer och kontaktpersoner. Vänd er gärna till oss om ni har frågor men läs vår FAQ först då många frågor besvaras där.

Enklast kommer ni i kontakt med oss via: info@tangocamp.com



Tangocamp organisatörer

Pino Dangiola+46–8–329305
 +46–739–575856
E-mailpino@tangocamp.com
  
Natalie Brateli+46–8–329305
 +46–0727366022
E-mail:

natalie@tangocamp.com



Tangocamp Staff


 
   
   
 

Design & Grafik

Joanna Pierchala
 
E-mail: info@tangocamp.com
 

Webmaster

Oscar Stenberg  
E-mail: info@tangocamp.com
 

Fotograf

Peter Forret
 
E-mail: peterforret@tangocamp.com

Kontakt Personer


 

Bulgarien

Charlie Sofia +359 88 7383574


charlie@tangocamp.com

Canada

Toronto 
Tango Ilona
 ilona@tangocamp.com
   
 

Danmark

Thomas Zelikman Copenhagen +45–20445127

 
thomas@tangocamp.com
Mette Munk Andresen
& Martin Pedersen
Copenhagen +45–2344–9638

 
mettemartin@tangocamp.com
Brian Falk Århus +45–86993933


brian@tangocamp.com
 

Finland

Arto Leskinen Helsinki +35–8405539474

 
arto@tangocamp.com
   
Pasi & Maria Lauren pasimaria@tangocamp.com
   
 

Frankrike

Mazen Kiwan Paris +33– 668620111

  mazen@tangocamp.com
 

Tyskland

Debora Gutman Berlin +4930 89 72 35 90
    debora@tangocamp.com
Dirk Apitz Bonn  

  dirk@tangocamp.com
Jost Budde Düsseldorf  

  jost@tangocamp.com
Peter Chari Düsseldorf +49–172 8069789

  peter@tangocamp.com
Veronica Toumanova   +49 721 830 64 31
+49 152 045 60 703
    veronica@tangocamp.com
Thomas Marx   +49 173 6392774
    thomas@tangocamp.com
 

Grekland

Marietta Garezou
Thessaloniki +30–6944–509985
   marietta@tangocamp.com
Stavros Patra +30–6932–203122
    stavros@tangocamp.com
Magda Tita
Volos +30–6944–688430
    magda@tangocamp.com
Kostas Belesis Katerini  
    kostasb@tangocamp.com
Loukas Balokas
Athens +30–6948806026
  
loukas@tangocamp.com
Helias Athens +30–210–9214404
 
 
helias@tangocamp.com
Kostas Dimitrakopoulos Athens +30–6942578858
 
 
kostas.d@tangocamp.com
Vicky & Dimitris Athens +30–210–6823285
 
 
vickydimitris@tangocamp.com
Bill Florina 6932541140
 
 
bill@tangocamp.com
Clairi & Vera Mytilini-Lesvos +30 6932263553
 
 
clairi@tangocamp.com
vera@tangocamp.com
George Linardos Heraklion +30–2810–226347
    george@tangocamp.com
Kostantinos & Effie Larissa +30 6972 604646
 
 
kostaseffie@tangocamp.com
Costas Mantzarapis Chania +30–6932846076
 
 
costas.m@tangocamp.com
 

Italien

Luca Lamberti Roma e Centro Italia +39 335 1310425
 
 
luca@tangocamp.com
Andrea Boraschi Roma +39340.4121460
 
 
andrea@tangocamp.com
Mauro BerardiRoma 
  mauro@tangocamp.com
Emanuela PanseraRoma 
  emanuela@tangocamp.com
Filippo De MaioRoma 
  filippo@tangocamp.com
Salvatore EspositoRoma 
  salvatore@tangocamp.com
Wainer AvaglianoRoma 
  wainer@tangocamp.com
Akille Milano +393382877110
 
 
akille@tangocamp.com
Luigi Vai Perugia +39 3356693321
 
 
luigi@tangocamp.com
Laura Bianco Torino +39–3384525644
 
 
laurabianco@tangocamp.com
Marcello Pinerolo & Torino +39–3496831678
 
 
marcello@tangocamp.com
Miky Padovano & Anna Paradiso Puglia +39–3208256161
 
 
miky@tangocamp.com
Donato Cuocolo Napoli +39 336943231
 
 
donato@tangocamp.com
Maura Laudicina Sicilia +39 339 8904642
 
 
maura@tangocamp.com
Giada Laudicina Sicilia +39 3294111920
 
 
giada@tangocamp.com
Salvatore (Salvo) lo Cacciato Sicilia +39 3493688302
 
 
salvatore@tangocamp.com
Lidia Pieri Veneto, Friuli e Trentino +39 3388526995

 
idia@tangocamp.com
Sergio Chiaverini Genova +39 3493782540
 
 
sergio@tangocamp.com
Silvana Galgani Torino 0039 338 3590113
    silvana@tangocamp.com
Luigi Spinelli Salerno +39 3331995161
 
 
luigispinelli@tangocamp.com
Alan Spotti Ferrara, Rovigo Padova +393474879227
 
 
alan@tangocamp.com
Francesco Aiello Calabria +39 346 5865159
 
 
francesco@tangocamp.com
 

Island

Hany & Bryndis  
+354 8623045
 
  hanybryndis@tangocamp.com
Maria Shanko  
+3548473566
 
  maria@tangocamp.com
 

Japan

Julie -Koko Ono   +81–70–5642–4457
 

Libanon

Sahar Abou Khalil   +9613678842
 
 
sahar@tangocamp.com
 

Lettland

Zigmunds Abolins   +37–19175560


zigmunds@tangocamp.com
 

Lithauen

Irmantas Bacelis Vilnius +370–685–33030


irmantas@tangocamp.com
 

Norge

Hanne Su
Oslo


hanne@tangocamp.com
Zoran Krsmanovic Oslo +47 852 47 455


zoran@tangocamp.com
Elisabeth Østgaard Trondheim + 47–73943444


elisabeth@tangocamp.com
Odd Melseth Bergen +47–55231769


odd@tangocamp.com
 

Rumänien

Laura Iaru Bucharest +40 744 647 845


laura@tangocamp.com
 

Ryssland

Alushkina Natasha
St. Petersburg +79112125580


natasha@tangocamp.com
 

Serbien

Aleksandar Nikolic Belgrade +381–63–249946


alexandar@tangocamp.com
 

Spanien

Lena Barcelona +34 666 072 966


lena@tangocamp.com
 

Sverige

Per Berseus

Malmö

+46762674885



per@tangocamp.com
Karl Frankin
Umeå karl@tangocamp.com


+46–90–778688
Samira Abutaleb
Göteborg samira@tangocamp.com


+46–739708819
Åke Holmström Göteborg ake@tangocamp.com


+46–70–7144701
Mirian Hernandez JohanssonGöteborgmirian@tangocamp.com
  +46701436820
   
Tommy SelgrenGävletommy@tangocamp.com
  +46 -70 - 6657255
   
Joel Utas & Sarah GöllerStockholmsarahjoel@tangocamp.com
  + 46-070-881 23 88
 

Schweiz

Dominik & Jelena   +41774117461
+491736086076


jelena@tangocamp.com
Veronica Toumanova   +49 721 830 64 31
+49 152 045 60 703


veronica@tangocamp.com
 

Holland & Belgien

Peter Forret


    peterforret@tangocamp.com
Peter Corvo
Rotterdam 
  peterderoeck@tangocamp.com
 

Turkiet

Ozhan & Serkan Istanbul +90–5366529981

  ozhanserkan@tangocamp.com
Deniz Altinay Istanbul +905322363849


deniz@tangocamp.com
Figen MoranAnkara+90 532 473 0836
  figen@tangocamp.com
 

UK - ENgland och Skottland

Georgios Diamantopoulos
Birmingham +44 77 324 903 85


georgios@tangocamp.com
Silvia Bertino London +44 7895436493


silvia@tangocamp.com
Valeria Hadjigeorgiou
Brighton +44 7961072451


valeria@tangocamp.com
Willie & Louise Edinburgh & Glasgow +44 1313315100


willielouise@tangocamp.com
 

Ukraina

Ines Nikoloulias Kiev +380973458882


ines@tangocamp.com
 

USA

Manuel & Ronda Atlanta +1–404–524–9899


ronda@tangocamp.com
Patricia Thaxter Los Angels +1–916–442–7191
    patricia@tangocamp.com
Netza Roldan Chicago +1–312–287–8406
    netza@tangocamp.com
Martin NussbaumNew York 
   

 

Is your country or city not represented among our contacts and you wish to be a contact person or if you want to suggest someone to be a contactperson, please email us at: info@tangocamp.com.